TOY KASVATTAJAT
Kasvattaja:
jos olet jäsen, saat yhteystietosi listalle laittamalla ilmoituksen Puudelin kasvattajapalstalle (10€/vuosi). Netti-ilmoitus tulee kaupanpäällisenä.
Kennel Apricot Dollar’s
Sari Nieminen
Ritarintie 6, 02610 Espoo
puh. 0500 465 573
apricot.dollars@gmail.com

Kennel Beautyness - valkoinen KOTISIVUT
Erja Laaksonen
Eerikinkatu 22 b, 20100 Turku
puh. 040 501 0200
erja.laaksonen@beautyness.inet.fi

Kennel Bebella's - musta, ruskea, valkoinen
Virpi Luukkonen
Jynkänlahdentie 41, 71800 Siilinjärvi
puh. 0500 272 887
virpi.luukkonen@saarioinen.fi

Kennel Bhanyanan - musta, ruskea, valkoinen, aprikoosi, punainen
Carita Lund, Oitintie 1050, 12100 Oitti puh. 040 779 0126
carita.lund@elisanet.fi

Kennel Canmoy's
Tiina Taulos
Viertolantie 26, 01800 Klaukkala
puh. 050 359 9464
canmoys@gmail.com

Kennel Chanzonet - musta, ruskeaKOTISIVUT
Ritva Tuomainen
Humalamäentie 125, 71460 Paukarlahti
puh. 044 562 4669
chanzonet@hotmail.com

Kennel Curlesque’s - musta KOTISIVUT
Heidi Simula, Espoo
curlesques@outlook.com

Kennel Damocan - musta, ruskea
Saila Vaittinen
Radanvarrentie 38, 73350 Haluna (Kuopio)
puh. 040 556 3890
damocan@hotmail.com

Kennel Divining Rod's - musta
Piia Hasu
Notkokatu 4, 50170 Mikkeli
puh. 050 541 3392
piia.hasu@gmail.com

Kennel Doctor's Special - aprikoosi
Liisa Jussila
Hallatie 7, 00780 Helsinki
040 590 9863
liisa.jussila1@saunalahti.fi

Kennel Ebonyhill's - musta, ruskea KOTISIVUT
Virve Tajakka
Santasillantie 131, 14240 Janakkala
puh. 050 3479 450
ebonyhills@netti.fi

Kennel Ecolette`s - musta, ruskea KOTISIVUT
Pirita Huikuri
Metsäkummuntie 15, 50170 Mikkeli
puh. 050 591 7443
pirita.huikuri@surffi.fi

Kennel Elpianko´s - valkoinen KOTISIVUT
Pia Käki
Hakatie 2, 14500 Iittala
puh. 050 547 7413
pia.kaki@elpiankos.com

Kennel Enjoue - musta, valkoinen KOTISIVUT
Elina Immonen, Oravantie 6 C, 87150 Kajaani puh. 040 762 9843 eaheik@gmail.com
Eija Heikkinen, Kuurnantie 78, 87200 Kajaani puh. 040 069 6634 eija.heikkinen@kajak.fi

Kennel Evona's - musta
Liisa Ahonen, 39200 Kyröskoski puh. 050 589 3762 liisa.ahonen@kasvusto.fi

Kennel Excuse Me - ruskea, musta KOTISIVUT
Hymy Suuronen, Kuopio puh. 044 974 0166 suuronenhymy@gmail.com
Nuppu Kurikka, Kuopio puh. 040 822 7343 nuppu.jokinen@gmail.com

Kennel Executive - musta, ruskea, valkoinen FACEBOOK

Minna Kari, Joensuu puh. 050 3764 848 minnakari@kolumbus.fi
Jonna Kari, Siilinjärvi puh. 050 3417 661 jonna.kari@citymarket.fi

Kennel Froggie's - musta
Marja Karvinen
Rakovalkeantie 16 B, 00670 Helsinki
puh. 050 388 3762
marja.karvinen@gmail.com

Kennel Jade Garden - musta KOTISIVUT
Maarit Karlsson
Kurensuontie 80, 16710 Hollola kk
puh. 044 043 3383
maarit@jadegarden.fi

Kennel Kertunhovin - valkoinen, musta
Minna Isosomppi
Kertuntie 7, 37600 Valkeakoski
puh. 040 749 9486
kertunhovin@gmail.com

Kennel Kiribbo´s - musta, ruskea, valkoinen KOTISIVUT
Marja Leena Kivikko
Kuukkelikuja 3, 21210 Raisio
puh. 0400 530 113
kiribbos@gmail.com

Kennel Lummelammen - aprikoosi, punainen
Arja Immonen
Nääringintie 25, 51900 Juva
puh. 050 323 4911
iloinen.namu@gmail.com

Kennel Maples - musta, ruskea KOTISIVUT
Margit Kanerva-Hyvärinen
Krenatöörintie 8 P, 02680 Espoo
puh. 040 500 5780 tai 09 5475 0900
kanervairme.maggie3@gmail.com

Kennel Mildwens - musta, ruskea, aprikoosi ja punainen
Milja Ranta
Touvitie 31 a 4, 70460 Kuopio
puh. 044 370 8332
kennel.mildwens@gmail.com

Kennel Minivillis - musta, ruskea
Nina Julkunen
Vilholantie 5 , 71800 Siilinjärvi
puh. 017 462 5525, 040 962 6165
Kennel Miniwin's - musta
Nina Björnström-Lehtonen
Peiponkalliontie 24, 06450 Porvoo
puh. 040 572 2720
nina.bjornstromlehtonen@gmail.com

Kennel Mooncrystal’s - harmaa, aprikoosi, punainen, valkoinen KOTISIVUT
Minna Kallunki
Laurinkuja 23, 95410 Tornio
puh. 040 837 7669

Kennel Nefers - aprikoosi KOTISIVUT
Hilkka Nordenswan
Rantatie 2 as. 5, 37830 Viiala
puh. 040 727 4701
hilkka.nordenswan@gmail.com

Kennel Nobleset's - musta, ruskea Lea Ängeslevä
Malpakantie 24, 33470 Ylöjärvi
puh. 050 539 3129
langesleva@gmail.com

Kennel Nutlee - musta, ruskea
Tarmo Wallin, Jankanraitti 13 A 1, 33560 Tampere puh. 045 113 9267
Kirsi Pesonen, Sontulantie 318 b 18, 37800 Akaa puh. 040 417 7967
Jaana Kovaljeff, Toukotie 7, 39310 Viljakkala puh. 044 976 7346
nutleepoodles@hotmail.com

Kennel Of Whitenocks - valkoinen, musta
Ritva Kulinock
Arotie 1 H 28, 01820 Klaukkala
puh. 050 336 9046
ritva.kulinock@kolumbus.fi

Kennel Pizzini - musta
Jukka Kainulainen
Helsinki
puh. 0400 490 448

Kennel Pulmusten - aprikoosi, punainen
Tuuli Similä
Tampere
045 613 0553
tuulisimila@hotmail.com

Kennel Punapaulan - musta, valkoinen
Riitta Aho
Syrjäläntie 25, 90800 Oulu
puh. 050 321 3744

Kennel Racconto - musta, ruskea KOTISIVUT
Taru Heinänen
Kangasahontie 48, 44250 Äänekoivisto
puh. 040 720 6449
taru@racconto.fi

Kennel Silver Honey - aprikoosi, punainen, harmaa, musta
Hannele Soljander-Halme
Kivimäentie 66a, 00670 Helsinki
puh. 050 309 3504
hsh@elisanet.fi

Kennel Staccato's - aprikoosi, punainen, ruskea KOTISIVUT
Nina Harjanne
Porttitie 16 B, 02180 Espoo
puh. 050 596 7766
nina.harjanne@mariini.fi

Kennel Sun-Power's - aprikoosi, punainen, musta
Pia Saxbäck
Orimattila
puh. 040 591 0041
kennelsunpowers@gmail.com

Kennel Sweet Mandarin - musta, aprikoosi FACEBOOK
Kirsti Käkönen
Riekkomäentie 6, 01260 Vantaa
puh. 050 308 7544
kirsti.kakonen@ gmail.com

Kennel Tassulan Sabrina - musta
Leila Ortio-Aro
Tassukuja 1, 21250 Masku
puh. 050 321 7925
leilaortioaro@gmail.com

Kennel Toyway - musta, ruskea
Jouko Leiviskä
Muikuntie 15, 90470 Varjakka
puh. 040 5055 016
joukoleiviska.toyway@dnainternet.net

Kennel Triguette’s - musta, valkoinen
Marjut Kettunen
Viinirannantie 29 B, 83400 Viinijärvi
puh. 040 581 8721
marjut.kettunen@edu.liperi.fi

Kennel True Villans - aprikoosi, punainen, musta KOTISIVUT
Anne Aarnio-Pulkkinen
Valkjärventie 525, 01860 Perttula
puh. 040 765 2699
villans@villans.fi

Kennel Urban Wonder - valkoinen
Jasmiina Kivioja, Espoo
jasmiina.m.kivioja@gmail.com

Kennel Wellhello - musta, ruskea
Viivi Heikura
Kaivannonlahdenkatu 11 A 4, 70840 Kuopio
puh. 044 350 9449
viiviheikura@gmail.com

Kennel Westin's - musta KOTISIVUT
Tuula Westerlund
Kiertotähdenkuja 4 A 3, 00740 Helsinki
puh. 040 577 1122
tuula.westerlund@luukku.com

Kennel White Dotts - valkoinen, harmaa
Katri Korhonen
Joutenjärvi 359, 70800 Kuopio
puh. 040 415 2655
katripessi@gmail.com

Kennel Zarazilla -aprikoosi
Auli Tikkala
Armas Branderin katu 8, 36280 Kangasala
puh. 050 577 4402
zarazilla.poodles@gmail.com