KESKIKOKOISTEN KASVATTAJAT
Kasvattaja:
jos olet jäsen, saat yhteystietosi listalle laittamalla ilmoituksen Puudelin kasvattajapalstalle (10€/vuosi). Netti-ilmoitus tulee kaupanpäällisenä.
Kennel Adlit - musta, aprikoosi KOTISIVUT
Tilda Juntunen
Tuusula
puh. 040 507 4882
kenneladlit@hotmail.com

Kennel Almost Angel’s - valkoinen, harmaa
Mira Tiinus
Turku 040 513 3677
tiinusmira@gmail.com

Kennel Apricot Dollar’s
Sari Nieminen
Ritarintie 6, 02610 Espoo
puh. 0500 465 573
apricot.dollars@gmail.com

Kennel Belles Bouclés - musta, ruskea, valkoinen
Tita Korhonen
Kuninkaanniementie 42, 87830 Kajaani
tita.korhonen@hotmail.fi

Kennel Black Nougat’s - musta, ruskea
Jonna Kokko
Mäntsälä
puh. 050 321 7296
blacknougats@gmail.com

Kennel Canmoy's
Tiina Taulos
Viertolantie 26, 01800 Klaukkala
puh. 050 359 9464
canmoys@gmail.com

Kennel Chaneta’n - harmaa
Anne Viitamäki
Luhtikyläntie 1547, 16510 Orimattila
puh. 045 859 1960
chanetan@hotmail.com

Kennel Chanzonet - musta, ruskea KOTISIVUT
Ritva Tuomainen
Humalamäentie 125, 71460 Paukarlahti
puh. 044 562 4669
chanzonet@hotmail.com

Kennel Chic - musta, valkoinen KOTISIVUT
Anne Willman
Jäkälätie 9, 80710 Lehmo
puh. 050 506 5268
chic_poodles@kolumbus.fi

Kennel Colorline - valkoinen, harmaa KOTISIVUT
Maria Martikainen
Rinnekuja 8, 90150 Oulu
maria.martikainen@gmail.com

Kennel Damocan - musta, ruskea
Saila Vaittinen
Radanvarrentie 38, 73350 Haluna (Kuopio)
puh. 040 556 3890
damocan@hotmail.com

Kennel Doctor's Special - aprikoosi
Liisa Jussila
Hallatie 7, 00780 Helsinki
040 590 9863
liisa.jussila1@saunalahti.fi

Kennel Excuse Me - ruskea, musta KOTISIVUT
Hymy Suuronen, Kuopio puh. 044 974 0166 suuronenhymy@gmail.com
Nuppu Kurikka, Kuopio puh. 040 822 7343 nuppu.jokinen@gmail.com

Kennel Filagon - musta, ruskea KOTISIVUT
Anne Pihlajaniemi
Peipontie 1 G 16, 39160 Julkujärvi
puh. 040 570 2928
filagon@kotiportti.fi

Kennel Gemmabo - aprikos och röd /aprikoosi ja punainen KOTISIVUT
Catharina Henriksson
Skepparudden 21
AX-22140 Mariehamn, Åland
gemmabo@icloud.com

Kennel Golden Dragonairs - aprikoosi, punainen KOTISIVUT
Juuli Rummakko
Goldendragonairs@outlook.com


Kennel Greyfun's - harmaa, aprikoosi, musta KOTISIVUT
Ann-Mari Elg
Tuulimyllynkuja 6 B 6, 08350 Lohja
puh. 045 677 7391
ammi.vuorikoski@dnainternet.net

Kennel Haydee's - musta KOTISIVUT
Eija Halonen
Jäniksenpolku 4, 70400 Kuopio
puh. 044 289 2292
eija.halonen@dnainternet.net

Kennel HighHeels - musta, ruskea, valkoinen
Kristiina Porthén
Onervantie 8 B, 01420 Vantaa
puh. 0400 448 384
krisse.porthen@gmail.com

Hanna Porthén
Kivikkopolku 3, 01390 Vantaa
puh. 0400 660 491
hanna.porthen@gmail.com

Kennel Honeypenny - musta, ruskea, aprikoosi KOTISIVUT
Regina Kunnas
Harakkamäentie 87 B, 21380 Aura
puh. 0500 787676
regina.kunnas@gmail.com

Kennel Ihan Kihara - musta KOTISIVUT
Sara Lehtelä
Asuntotie 5, 70870 Hiltulanlahti
ihankihara@gmail.com

Kennel Kiribbo´s - musta, ruskea, valkoinen KOTISIVUT
Marja Leena Kivikko
Kuukelikuja 3, 21210 Raisio
puh. 0400 530 113
kiribbos@gmail.com

Kennel Littlefun's - aprikoosi
Baku & Jasmin Backman
Hilparipolku 3 A 4, 00940 Helsinki
puh. 040 593 5174
baku.backman@ivmglobal.net

Kennel Littlerock´s - musta, ruskea KOTISIVUT
Tuija Kallio
Heinitie 20 a, 39160 Ylöjärvi
puh. 040 726 0577
littlerockspoodle@gmail.com
Kennel Lumikristallin - valkoinen, musta KOTISIVUT
Tanja Väntönen
Äitiarontie 11, 90820 Kello (Oulu)
puh. 0400 769 135
Lumikristallin@gmail.com

Kennel Minivillis - musta, ruskea
Nina Julkunen
Vilholantie 5 , 71800 Siilinjärvi
puh. 017 462 5525, 040 962 6165

Kennel Miranja's - aprikoosi
Rauni & Miia Eloranta
Korvatunturintie 1 F 76, 00970 Helsinki
puh. 040 509 1516

Kennel Muffeteer’s - aprikoosi
Maarit Suokas
Eerolantie 5 D 14, 37630 Valkeakoski
puh. 040 861 6140
suokas.maarit@gmail.com

Kennel Nerian - musta KOTISIVUT
Paula Tuominen
Sundsintie 8, 02580 Siuntio
puh. 044 381 3807
tuominenp@hotmail.com

Kennel Nutlee - musta, ruskea
Tarmo Wallin, Jankanraitti 13 A 1, 33560 Tampere puh. 045 113 9267
Kirsi Pesonen, Sontulantie 318 b 18, 37800 Akaa puh. 040 417 7967
Jaana Kovaljeff, Toukotie 7, 39310 Viljakkala puh. 044 976 7346
nutleepoodles@hotmail.com

Kennel Of Hannelhill - musta, aprikoosi KOTISIVUT
Henrik Hannelius
Rintamamiehentie 20, 06100 Porvoo
puh./fax 019 523 1295, 0400 841 089
henrik.@hannelius.fi

Kennel Old Pal
Tarja Jämsén
Hyvinkää
puh. 044 373 0168
oldpal@mbnet.fi

Kennel Paradisiacal - musta, ruskea KOTISIVUT
Raisa Issakainen
Väkipuukonkuja 12, 90420 Oulu
puh. 050 9101 999
raisa.issakainen@hotmail.fi

Kennel Pepitanvilla - aprikoosi, punainen
Teija Hakala
Kaartotie 1 c, 33100 Tampere
puh. 044 331 1807

Kennel Pinocchio's - aprikoosi
Niina Aikio-Valovirta
Tikankontti 8, 04300 Tuusula
puh. 050-595 3858
nina.aikio@mbnet.fi
Liina Aikio-Tykkyläinen
Mesikämmenentie 15, 80230 Joensuu
puh. 050 492 5325
liina.aikio@gmail.com

Kennel Pirouette - musta, valkoinen KOTISIVUT
Pihla Sudenyö
Espoo
pirouettepuudelit@gmail.com

Kennel Salmakias - musta, harmaa FACEBOOK
Johanna Korhonen
Renginkuja 1, 14200 Turenki
044 978 1333
kennelsalmakias@gmail.com

Kennel Sarsaparillan - musta
Sirkka Virtanen
Kulmatie 5 , 15540 Villähde
puh. 03 7342 587 tai 050 599 3053
sikke.virtanen@phnet.fi

Kennel Sorbitol's - harmaa KOTISIVUT
Salla Valkoniemi
Ilveskatu 12, 44200 Suolahti
puh. 040 554 1753
sallavalkoniemi@gmail.com

Kennel Specially Precious KOTISIVUT
Piia Oranen
Sokkalantie 1 as 6, 50600 Mikkeli
puh. 040 726 3530
piia.oranen@gmail.com

Kennel Sunset Sea’s - harmaa KOTISIVUT
Päivi Niemelä
Taaplarintie 1b, 90800 Oulu
puh. 044 037 6877
paivi.niemela36@gmail.com

Kennel Trezoran
Anne-Mari Tuovinen
Ruusunmarjakuja 7, 90800 Oulu
puh. 050 530 4084
trezoran@gmail.com

Kennel Villa Runon - aprikoosi
Tiina Kaijomaa
Kyöpelinkatu 1, 37120 Nokia
puh. 050 543 5084
tiina.kaijomaa@luukku.com

Kennel Villahavanai’s - harmaa
Sannakaisa Saxholm
Pajumaankuja 11 A, 90820 Kello
puh. 045 143 8288

Kennel Wasp’s
Risto Mallat
Sotungintie 33, 01200 Vantaa
puh. 050 394 8601
risto.mallat@gmail.com

Kennel Woolly Bohemia’s KOTISIVUT
Johanna Väisänen
Kuopio
johannavaisanen1@outlook.com

Kennel Yellowmellow - aprikoosi
Kaarina Kiskonen
Kuulojantie 105, 11120 Riihimäki
puh. 040 751 8303
yellowmellowpoodles@gmail.com