KÄÄPIÖ KASVATTAJAT
Kasvattaja:
jos olet jäsen, saat yhteystietosi listalle laittamalla ilmoituksen Puudelin kasvattajapalstalle (10€/vuosi). Netti-ilmoitus tulee kaupanpäällisenä.
Kennel A'cot Luver's - aprikoosi KOTISIVUT
Marja-Liisa Pehkonen
Sorsantie 2, 48220 Kotka
puh. 050 570 6875
marja-liisa@acotluvers.fi

Kennel Apricot Dollar’s
Sari Nieminen
Ritarintie 6, 02610 Espoo
puh. 0500 465 573
apricot.dollars@gmail.com

Kennel Aromatic - harmaa FACEBOOK
Heidi Mäntymaa
Oulu
puh. 040 764 4313
heidi.mantymaa@gmail.com

Kennel Aurantium's - aprikoosi, punainen KOTISIVUT
Tiina Viitanen
Hanhimäki 4, 33960 Pirkkala
puh. 050 552 7556
tiina.viitanen@aurantiums.fi

Kennel Bebella's - musta, ruskea, valkoinen
Virpi Luukkonen
Jynkänlahdentie 41, 71800 Siilinjärvi
puh. 0500 272 887
virpi.luukkonen@saarioinen.fi

Kennel Belles Bouclés - musta, ruskea, valkoinen
Tita Korhonen
Kuninkaanniementie 42, 87830 Kajaani
tita.korhonen@hotmail.fi

Kennel Belulino’s - harmaa FACEBOOK
Virpi Ålander
Kempele
puh. 045 631 1943
kennelBelulinos@elisanet.fi

Kennel Blenmarin - harmaa KOTISIVUT
Marianne Trogen
Aarikkalankatu 43, 33530 Tampere
puh. 040 586 7249
blenmarin@gmail.com

Kennel Canmoy's
Tiina Taulos
Viertolantie 26, 01800 Klaukkala
puh. 050 359 9464
canmoys@gmail.com

Kennel Caranitas - musta, valkoinen
Anita Karaiste
Ritosentie 54, 70340 Kuopio
puh. 040 581 9470
anita_karaiste@outlook.com

Kennel Chamaemorus - aprikoosi, punainen
Eija Autero
Riimukallio 9 J 27, 02760 Espoo
puh. 050 574 7531
kennel.chamaemorus@gmail.com

Kennel Chanzonet - musta, ruskea KOTISIVUT
Ritva Tuomainen
Humalamäentie 125, 71460 Paukarlahti
puh. 044 562 4669
chanzonet@hotmail.com

Kennel Colorline - valkoinen, harmaa KOTISIVUT
Maria Martikainen
Rinnekuja 8, 90150 Oulu
maria.martikainen@gmail.com

Kennel Curlesque’s - musta KOTISIVUT
Heidi Simula
Espoo
curlesques@outlook.com

Kennel Daidai - musta, ruskea, valkoinen KOTISIVUT
Nina Danielsson
Igelkottsvägen 12, AX-22140 Mariehamn, Åland
puh. 0457 530 1488
ninsahn@gmail.com

Kennel Damocan - musta, ruskea
Saila Vaittinen
Radanvarrentie 38, 73350 Haluna (Kuopio)
puh. 040 556 3890
damocan@hotmail.com

Kennel Divining Rod's - musta
Piia Hasu
Notkokatu 4, 50170 Mikkeli
puh. 050 541 3392
piia.hasu@gmail.com

Kennel Doctor's Special - aprikoosi
Liisa Jussila
Hallatie 7, 00780 Helsinki
040 590 9863
liisa.jussila1@saunalahti.fi

Kennel Dynaway - valkoinen, musta, ruskea
Tuija Alapiha
Pesäkuja 2, 60510 Hyllykallio (Seinäjoki)
puh. 0500 567 733
tuija.alapiha@gmail.com

Kennel Ebonyhill's - musta, ruskea KOTISIVUT
Virve Tajakka
Santasillantie 131, 14240 Janakkala
puh. 050 3479 450
ebonyhills@netti.fi

Kennel Ecolette`s - musta, ruskea KOTISIVUT
Pirita Huikuri
Metsäkummuntie 15, 50170 Mikkeli
puh. 050 591 7443
pirita.huikuri@surffi.fi

Kennel Elpianko´s - valkoinen KOTISIVUT
Pia Käki
Hakatie 2, 14500 Iittala
puh. 050 547 7413
pia.kaki@elpiankos.com

Kennel Enjoue - musta, valkoinen KOTISIVUT
Elina Immonen, Oravantie 6 C, 87150 Kajaani puh. 040 762 9843 eaheik@gmail.com
Eija Heikkinen, Kuurnantie 78, 87200 Kajaani puh. 040 069 6634 eija.heikkinen@kajak.fi

Kennel Evona's - musta
Liisa Ahonen
39200 Kyröskoski
puh. 050 589 3762
liisa.ahonen@kasvusto.fi

Kennel Excuse Me - ruskea, musta KOTISIVUT
Hymy Suuronen, Kuopio puh. 044 974 0166 suuronenhymy@gmail.com
Nuppu Kurikka, Kuopio puh. 040 822 7343 nuppu.jokinen@gmail.com

Kennel Executive - musta, ruskea, valkoinen FACEBOOK
Minna Kari, Joensuu puh. 050 3764 848 minnakari@kolumbus.fi
Jonna Kari, Siilinjärvi puh. 050 3417 661 jonna.kari@citymarket.fi

Kennel Froggie's - musta
Marja Karvinen
Rakovalkeantie 16 B, 00670 Helsinki
puh. 050 388 3762
marja.karvinen@gmail.com

Kennel Gray-Day’s - harmaa KOTISIVUT
Marja-Leena Jarkko
Karinkannantie 14, 90800 Oulu
puh. 040 725 2104
marjaleena.jarkko@saunalahti.fi

Kennel Haydee's - musta KOTISIVUT
Eija Halonen
Jäniksenpolku 4, 70400 Kuopio
puh. 044 289 2292
eija.halonen@dnainternet.net

Kennel HighHeels - musta, ruskea, valkoinen
Kristiina Porthén, Onervantie 8 B, 01420 Vantaa puh. 0400 448 384 krisse.porthen@gmail.com
Hanna Porthén, Kivikkopolku 3, 01390 Vantaa puh. 0400 660 491 hanna.porthen@gmail.com

Kennel Hopeaharjun - harmaa KOTISIVUT
Satu Majala
Luhtikyläntie 138 c , 16300 Orimattila
puh. 040 709 4969
kennel.hopeaharjun@gmail.com

Kennel Jade Garden - musta KOTISIVUT
Maarit Karlsson
Kurensuontie 80, 16710 Hollola kk
puh. 044 043 3383
maarit@jadegarden.fi

Kennel Joiner's Quality - aprikoosi KOTISIVUT
Pirjo Lehtilä
Jouhikatu 1, 20780 Kaarina
puh. 0500 329 454
lehtila@netti.fi

Kennel Kertunhovin - valkoinen, musta
Minna Isosomppi
Kertuntie 7, 37600 Valkeakoski
puh. 040 749 9486
kertunhovin@gmail.com

Kennel Kiribbo´s - musta, ruskea, valkoinen KOTISIVUT
Marja Leena Kivikko
Kuukkelikuja 3, 21210 Raisio
puh. 0400 530 113
kiribbos@gmail.com

Kennel Lameer's - musta
Meeri & Timo Lammi
Satanahantie 9 b, 27400 Kiukainen
puh. 040 581 7366
meeri.lammi@gmail.com

Kennel Littlefun's - aprikoosi
Baku & Jasmin Backman
Hilparipolku 3 A 4, 00940 Helsinki
puh. 040 593 5174
baku.backman@ivmglobal.net

Kennel Littlerock´s - musta, ruskea KOTISIVUT
Tuija Kallio
Heinitie 20 a, 39160 Ylöjärvi
puh. 040 726 0577
littlerockspoodle@gmail.com

Kennel Lumikristallin - valkoinen, musta KOTISIVUT
Tanja Väntönen
Äitiarontie 11, 90820 Kello (Oulu)
puh. 0400 769 135
Lumikristallin@gmail.com

Kennel Lummelammen - aprikoosi, punainen
Arja Immonen
Nääringintie 25, 51900 Juva
puh. 050 323 4911
iloinen.namu@gmail.com

Kennel Maples - musta, ruskea KOTISIVUT
Margit Kanerva-Hyvärinen
Krenatöörintie 8 P, 02680 Espoo
puh. 040 500 5780 tai 09 5475 0900
kanervairme.maggie3@gmail.com

Kennel Mariinin - aprikoosi, punainen
Minna Asikainen
Naavakuja 9, 80230 Joensuu
puh. 040 528 3218
minna.asi@gmail.com

Kennel Mignonette - aprikoosi KOTISIVUT
Sini Lavastre
Hamina
puh. 044 552 9493
kennelmignonette@gmail.com

Kennel Mildwens - musta, ruskea, aprikoosi ja punainen
Milja Ranta
Touvitie 31 a 4, 70460 Kuopio
puh. 044 370 8332
kennel.mildwens@gmail.com
Kennel Minivillis - musta, ruskea
Nina Julkunen
Vilholantie 5 , 71800 Siilinjärvi
puh. 017 462 5525, 040 962 6165

Kennel Miniwin's - musta
Nina Björnström-Lehtonen
Peiponkalliontie 24, 06450 Porvoo
puh. 040 572 2720
nina.bjornstromlehtonen@gmail.com

Kennel Miranja's - aprikoosi
Rauni & Miia Eloranta
Korvatunturintie 1 F 76, 00970 Helsinki
puh. 040 509 1516

Kennel Mooncrystal’s - harmaa, aprikoosi, punainen, valkoinen
Minna Kallunki
Laurinkuja 23, 95410 Tornio
puh. 040 837 7669
KOTISIVUT

Kennel Muffeteer’s - aprikoosi
Maarit Suokas
Eerolantie 5 D 14, 37630 Valkeakoski
puh. 040 861 6140
suokas.maarit@gmail.com

Kennel Nefers - aprikoosi KOTISIVUT
Hilkka Nordenswan
Rantatie 2 as. 5, 37830 Viiala
puh. 040 727 4701
hilkka.nordenswan@gmail.com

Kennel Nobleset's - musta, ruskea
Lea Ängeslevä, Malpakantie 24, 33470 Ylöjärvi 050 539 3129 langesleva@gmail.com

Kennel Nutlee - musta, ruskea
Tarmo Wallin, Jankanraitti 13 A 1, 33560 Tampere puh. 045 113 9267
Kirsi Pesonen, Sontulantie 318 b 18, 37800 Akaa puh. 040 417 7967
Jaana Kovaljeff, Toukotie 7, 39310 Viljakkala puh. 044 976 7346
nutleepoodles@hotmail.com

Kennel Of Whitenocks - valkoinen, musta
Ritva Kulinock
Arotie 1 H 28, 01820 Klaukkala
p.050 336 9046
ritva.kulinock@kolumbus.fi

Kennel Palmale'os - punainen, aprikoosi KOTISIVUT
Palma Warén
Metsätie 19 B 2, 04130 Sipoo
puh. 050 336 7860
palma@pwgrooming.fi

Kennel Pepitanvilla - aprikoosi, punainen
Teija Hakala
Kaartotie 1 c, 33100 Tampere
puh. 044 331 1807

Kennel Peu Baw - aprikoosi, punainen KOTISIVUT
Sari Mäkinen, Ritvalantie 15, 35700 Vilppula puh. 050 560 5812
Milla Mäkinen, Palstatie 3, 40520 Jyväskylä puh. 050 3599 316
kennelpeubaw@gmail.com

Kennel Pirouette - musta, valkoinen KOTISIVUT
Pihla Sudenyö
Espoo
pirouettepuudelit@gmail.com

Kennel Pizzini - musta
Jukka Kainulainen
Helsinki
puh. 0400 490 448

Kennel Pulmusten - aprikoosi, punainen
Tuuli Similä
Tampere
045 613 0553
tuulisimila@hotmail.com

Kennel Punapaulan - musta, valkoinen
Riitta Aho
Syrjäläntie 25, 90800 Oulu
puh. 050 321 3744

Kennel Racconto - musta, ruskea KOTISIVUT
Taru Heinänen
Kangasahontie 48, 44250 Äänekoivisto
puh. 040 720 6449
taru@racconto.fi

Kennel Sanvieno’s - valkoinen, harmaa
Sanna Hämäläinen
Lähdeniityntie 21, 49240 Purola
puh. 050 467 0492
sanna.m.hamalainen@kymp.net

Kennel Silver Honey - aprikoosi, punainen, harmaa, musta
Hannele Soljander-Halme
Kivimäentie 66a, 00670 Helsinki
puh. 050 309 3504
hsh@elisanet.fi

Kennel Staccato's - aprikoosi, punainen, ruskea KOTISIVUT
Nina Harjanne
Porttitie 16 B, 02180 Espoo
puh. 050 596 7766
nina.harjanne@mariini.fi

Kennel Sun-Power's - aprikoosi, punainen, musta
Pia Saxbäck
Orimattila
puh. 040 591 0041
kennelsunpowers@gmail.com

Kennel Sunset Sea’s - musta KOTISIVUT
Päivi Niemelä
Taaplarintie 1b, 90800 Oulu
puh. 044 037 6877
paivi.niemela36@gmail.com

Kennel Sweet Mandarin - musta, aprikoosi FACEBOOK
Kirsti Käkönen
Riekkomäentie 6, 01260 Vantaa
puh. 050 308 7544
kirsti.kakonen@gmail.com

Kennel Terhomäen
Jarmo ja Johanna Kumpulainen
Sieponkuja 4, 20610 Turku
puh. 040 749 1119
satujohanna9@hotmail.com

Kennel Toyway - musta, ruskea
Jouko Leiviskä
Muikuntie 15, 90470 Varjakka
puh. 08 5568 589 tai 040 5055 016
joukoleiviska.toyway@dnainternet.net

Kennel Triguette’s - musta, ruskea
Marjut Kettunen
Viinirannantie 29 B, 83400 Viinijärvi
puh. 040 581 8721
marjut.kettunen@edu.liperi.fi

Kennel Urban Wonder - valkoinen
Jasmiina Kivioja
Espoo
jasmiina.m.kivioja@gmail.com

Kennel Villa Fantasian - aprikoosi, punainen
Outi Helin
Färmintie 16, 37200 Siuro
puh. 050 574 7494
villafantasian@gmail.com

Kennel Villahavanai’s - aprikoosi, musta
Sannakaisa Saxholm
Pajumaankuja 11 A, 90820 Kello
puh. 045 143 8288

Kennel Virtuoso’s - harmaa FACEBOOK
http://virtuosospoodles.fi/
Annukka Leutonen
Vantaa
puh. 045 886 0699
annukka.leutonen@gmail.com

Kennel Voyeror’s - aprikoosi
Johanna Markola
Kyvenkuja 6, 21420 Lieto
puh. 050 465 4407
johanna.markola@gmail.com

Kennel Wellhello - musta, ruskea
Viivi Heikura
Kaivannonlahdenkatu 11 A 4, 70840 Kuopio
puh. 044 350 9449
viiviheikura@gmail.com

Kennel Westin's - musta KOTISIVUT
Tuula Westerlund
Kiertotähdenkuja 4 A 3, 00740 Helsinki
puh. 040 577 1122
tuula.westerlund@luukku.com

Kennel White Dotts - valkoinen, harmaa
Katri Korhonen
Joutenjärvi 359, 70800 Kuopio
puh. 040 415 2655
katripessi@gmail.com

Kennel Willahelmi - valkoinen, harmaa
Else Joentakanen
Laurintie 12 , 85410 Sievi
puh. 040 561 6439
else.joentakanen@penman.fi

Kennel Woolly Bohemia’s KOTISIVUT
Johanna Väisänen
Kuopio
johannavaisanen1@outlook.com

Kennel Yellowmellow - aprikoosi
Kaarina Kiskonen
Kuulojantie 105, 11120 Riihimäki
puh. 040 751 8303
yellowmellowpoodles@gmail.com

Kennel Zarazilla -aprikoosi
Auli Tikkala
Armas Branderin katu 8, 36280 Kangasala
puh. 050 577 4402
zarazilla.poodles@gmail.com