ISOVILLAKOIRA KASVATTAJAT
Kasvattaja:
jos olet jäsen, saat yhteystietosi listalle laittamalla ilmoituksen Puudelin kasvattajapalstalle (10€/vuosi). Netti-ilmoitus tulee kaupanpäällisenä.
Kennel Agidream's - punainen, aprikoosi http://www.agidreams.fi/
Yael Engman, Lohja puh. 050 594 3949 y.ovitz@gmail.com

Kennel Alley-Oop's - harmaa http://kennelalleyoopspoodles.blogspot.fi/
Alli Arppe, Jokiniementie 31 D, 00650 Helsinki puh. 040 415 8481 kennel.alleyoops@gmail.com

Kennel Apricot Dollar’s
Sari Nieminen, Ritarintie 6, 02610 Espoo puh. 0500 465 573
apricot.dollars@gmail.com

Kennel Canmoy's http://www.canmoys.com
Tiina Taulos, Viertolantie 26, 01800 Klaukkala puh. 050 359 9464 canmoys@gmail.com

Kennel Dancefloor's - valkoinen, harmaa http://dancefloorspoodle.com.kotisivukone.com
Tero Makkonen, Raennontie 28 A, 40800 Vaajakoski puh. 044 300 1225 tero.makkonen@hotmail.com

Kennel Gortier - musta, ruskea, valkoinen
Henna Pekkola, Karkkila 040 841 2426
gortierpoodle@gmail.com

Kennel Joiner's Quality - aprikoosi
Aija Lehtilä, Särkeläntie 77, 21450 Tarvasjoki puh. 040 5874 884 aija.lehtila@rockwells.net

Kennel Käpypojan - aprikoosi
Arja Kosonen, Museokuja 6, 90940 Jääli puh. 040 829 6258 arja.kosonen@gmail.com

Kennel Lapponia's - valkoinen
Virpi Pesonen, Vanha Karsikontie 24, 95230 Maksniemi puh. 040 566 0990 lapponia.virpi@gmail.com

Kennel Ley Line
Nina Vuori, Helsinki puh. 044 511 1363
karrastus@gmail.com

Kennel Magicpearl - harmaa http://magicpearl.kotisivukone.com/
Eike Petäjä ja Egle Kuivaniemi, Västäräkinkuja 20 E 6, 15810 Lahti puh. 040 5400 895 tai 045 857 2277
magicpearlkennel@hotmail.com

Kennel Marengin - valkoinen http://baws.nettilemmikki.fi/
Loviisa Salin, Helsinki puh. 044 269 7261
marenginpoodles@gmail.com

Kennel Martina's - musta, valkoinen
Tiina ja Markku Rilanko, Vääräkoskentie 96, 16300 Orimattila puh. 040 961 0815 martinas@phnet.fi

Kennel Mermarittan - musta http://mermarittan.webs.com/
Merja Suntinen, Soininkuja 18, 04660 Numminen tel. 050 3278 295 suntinen.merja@pp.inet.fi

Kennel Millicans - musta https://sites.google.com/site/kennelmillicans/
Marika Lappi, Ratatie 3, 04220 Kerava puh. 040 554 0811 marikalappi12@gmail.com

Kennel Nutlee - musta, valkoinen, harmaa
Tarmo Wallin, Jankanraitti 13 A 1, 33560 Tampere puh. 045 113 9267
Kirsi Pesonen, Sontulantie 318 b 18, 37800 Akaa puh. 040 417 7967
Jaana Kovaljeff, Toukotie 7, 39310 Viljakkala puh. 044 976 7346
nutleepoodles@hotmail.com

Kennel Sara’s Standards - musta, valkoinen
https://sarasstandards.com/
Sara Nenonen, Olkitie 4 as 6, 15560 Lahti 040 844 2980
saraspoodles@gmail.com

Kennel Siida's Black - musta, harmaa
Tuula Koponen puh. 040 512 8336 siidasblackpoodles@gmail.com

Kennel Sulan Villan - ruskea, musta
Johanna Lindqvist, Tuohitie 7, 21540 Preitilä puh. 040 552 8810
johannasulantera@gmail.com

Kennel Truckers https://www.teamtruckers.info/
Sanna Koponen, Naantali puh. 044 023 0969
sanna@teamtruckers.info

Kennel True Villans - aprikoosi, harmaa, musta http://villans.net
Anne Aarnio-Pulkkinen, Valkjärventie 525, 01860 Perttula puh. 040 765 2699 villans@villans.fi

Kennel Urban Wonder - valkoinen
Jasmiina Kivioja, Espoo
jasmiina.m.kivioja@gmail.com

Kennel Villa Kukan - ruskea, musta
Päivi Jokela, Helsinki/Jämijärvi puh. 040 9699 166 villapoksy@gmail.com

Kennel Villamore - valkoinen, musta, harmaa http://villamorestandardpoodles.weebly.com/
Jaana Keltto, Kariniementie 20 A 2, 40520 Jyväskylä puh. 040 517 7692 jaana.keltto@gmail.com

Kennel Voyeror’s - musta, valkoinen
Johanna Markola, Kyvenkuja 6, 21420 Lieto puh. 050 465 4407
johanna.markola@gmail.com

Kennel Zanita's http://www.zanitas.eu/
Päivi Lampinen, Lahdentie 781, 01490 Vantaa puh. 040 731 7371 zanitaspoodles@gmail.com