© Suomen Villakoirakerho r.y.  Finska Pudelklubben

Suomen Villakoirakerho SVK - Finska Pudelklubben FPK r.y. Virallinen rotujärjestö

ENGLISH

PAIKALLISOSASTOT

Kerholla on paikallista toimintaa useilla paikkakunnilla. Paikallisosastojen yhteystiedot löytyvät alta.



HELSINKI


Puheenjohtaja

Alli Arppe

svkcitypuudelit@gmail.com


Sihteeri

Kalle Mikkolainen

svkcitypuudelit@gmail.com


JOENSUU

https://svkjoensuu.wordpress.com/


Puheenjohtaja

Riitta Liimatta

riitta.liimatta@outlook.com

puh. 050 512 0403


Sihteeri

Satu Piironen

Vierikuja 2

80400 Ylämylly

piirosat@gmail.com

Puh. 050 302 6271

JYVÄSKYLÄ

http://www.freewebs.com/ksvillikset/


Puheenjohtaja

Susanna Häggblom

susanna.haggblom@gmail.com

Puh. 040 754 8144


Sihteeri

Laura Ahola

laura.ahola010@gmail.com

Puh. 044 555 4394


KUOPIO

http://kuopionvillikset.webs.com/


Puheenjohtaja

Eija Halonen

Jäniksenpolku 4

70400 Kuopio

Puh. 044 289 2292


Sihteeri

Milja Ranta

Touvitie 31 a 4

70460 Kuopio

Puh. 044 370 8332

kennel.mildwens@gmail.com


MIKKELI

http://www.freewebs.com/svkmikkeli/


Puheenjohtaja

Päivi Siiskonen

siiskonenp@gmail.com

puh. 040 733 8281

Sihteeri

Anne-Mari Koljander-Siira

koljander-siira@hotmail.com

puh. 044 558 5207


OULU

https://sites.google.com/site/oulunpuudelit/


Puheenjohtaja

Maria Martikainen

maria.martikainen@gmail.com

puh. 040 529 7799


Sihteeri

Tanja Ryymin

tanja@ryymin.net

TAMPERE

http://www.svktampere.com/


Puheenjohtaja

Anne Koskelainen

anne.m.koskelainen@gmail.com

Puh. 045 870 2095


Sihteeri

Tiina Viitanen

tiina.viitanen@nokia.com

Puh. 050 552 7556


TURKU

http://www.svkturku.com/


Puheenjohtaja

Åsa Liljeqvist

Uudenmaankatu 16 A 21

20500 Turku

asa.liljeqvist@gmail.com

Puh. 02 231 5123


Sihteeri

Lottamaria Kipinoinen

llottamaria.kipinoinen@gmail.com