© Suomen Villakoirakerho r.y.  Finska Pudelklubben

Suomen Villakoirakerho SVK - Finska Pudelklubben FPK r.y. Virallinen rotujärjestö

ENGLISH

PAIKALLISOSASTOT

Kerholla on paikallista toimintaa useilla paikkakunnilla. Paikallisosastojen yhteystiedot löytyvät alta.



HELSINKI

http://villakoirat.nettisivu.org/


Puheenjohtaja

Alli Arppe

Jokiniementie 31 D

00650 Helsinki

puh. 040 415 8481

svkcitypuudelit@gmail.com


Sihteeri

Kati Hänel

Lauri Korpisen Katu 6 h 130

01370 Vantaa

puh. 040 534 8578

svkcitypuudelit@gmail.com



JOENSUU

https://svkjoensuu.wordpress.com/


Puheenjohtaja

Titta Turunen

titta.turunen@live.fi

Puh. 040 521 4223


Sihteeri

Satu Piironen

Vierikuja 2

80400 Ylämylly

piirosat@gmail.com

Puh. 050 302 6271

JYVÄSKYLÄ

http://www.freewebs.com/ksvillikset/


Puheenjohtaja

Jaana Keltto

Naattijantie 48 B 11

40520 Jyväskylä

jaana.keltto@gmail.com

Puh. 040 517 7692


Sihteeri

Elina Nuorva

elina.nuorva@pp.inet.fi

Puh. 040 828 2624


KUOPIO

http://kuopionvillikset.webs.com/


Puheenjohtaja

Eija Halonen

eija.halonen@dnainternet.net

puh. 044 289 2292


Sihteeri



MIKKELI

http://www.freewebs.com/svkmikkeli/


Puheenjohtaja

Päivi Siiskonen

siiskonenp@gmail.com

puh. 040 733 8281

Sihteeri

Anne-Mari Koljander-Siira

koljander-siira@hotmail.com

puh. 044 558 5207


OULU

http://www.oulunpuudelit.fi/


Puheenjohtaja

Maria Martikainen

maria.martikainen@gmail.com

puh. 040 529 7799


Sihteeri

Riikka Hakkarainen

riikka.hakkarainen@gmail.com


TAMPERE

http://www.svktampere.com/


Puheenjohtaja

Anne Koskelainen

anne.koskelainen@kolumbus.fi

Puh. 045 870 2095


Sihteeri

Tiina Viitanen

tiina.viitanen@nokia.com

Puh. 050 552 7556


TURKU

http://www.svkturku.com/


Puheenjohtaja

Åsa Liljeqvist

Uudenmaankatu 16 A 21

20500 Turku

asa.liljeqvist@gmail.com

Puh. 02 231 5123


Sihteeri

Julia Alatarvas

julia.alatarvas@gmail.com

Puh. 040 519 1272