© Suomen Villakoirakerho r.y.  Finska Pudelklubben

Suomen Villakoirakerho SVK - Finska Pudelklubben FPK r.y. Virallinen rotujärjestö

ENGLISH

2016 Tulokset


Maksit:

Sir Ascot’s Classy Cardamon & Alli Arppe, kuva Tiina Keskinen


























Medit:

Woolly Bohemia’s Hobbit Style & Risto Mallat, kuva Alli Arppe

















Minit:

Kirsikkapuun Allways On Fire & Juha Kujala (kuva Alli Arppe)





























Kaikki tulokset


2015 Tulokset


Minit

Antti Jauho ”Minja” A’Cot Luver’s Tirilttan


Medit

Melina Suves ”Melba” Caneris Greyrose


Maxit

Tommy Streng ”Nera” Nerian Fifinella


Kaikki tulokset









































2014




















1. ”Wii” Inwhite Love Twister, käävil

Ohj. Ann-Cathrine Molander

2. ”Tatsi” Miracle Minx Bohemianrapsody, kesvil

Ohj. Marika Tähti

3. ”Gilja” Alkvalon Gilven, kesvil

Ohj. Ann-Cathrine Molander

Kaikki tulokset


2013

1. ”Greta”

Ohj. Rigmor Jansson

2. ”Voltti”

Ohj. Christina Reinikainen

3. ”Kerttu”

Ohj. Julia Hartman

Kaikki tulokset


2012

1. ”Taika” Wild Apricot Coco Chanel, kesvil

Ohj. Teija Liikala

2. ”Bali” Trucker’s Wicked Bitch, käävil

Ohj. Johanna Kulmala

3. ”Aksu” Kirsikkapuun Allways On Fire, käävil

Ohj. Maarit Ala-Mettälä

Kaikki tulokset


2011

1. ”Rico”, käävil

Ohj. Soile Huttunen

2. ”Bella”, toy

Ohj. Rigmor Jansson

3. ”Diiva”, kesvil

Ohj. Anne Teileri

Kaikki tulokset


2010

1. ”Ryyni” Caneris Eryn, kesvil

Ohj. Dea Ivanov

2. ”Sissi” Canmoy’s Dance Along, kesvil

Ohj. Riitta Järvenpää

3. ”Figaro” Yellowmellow Die-Hard, kesvil

Ohj. Lisen Polat

Kaikki tulokset


2009























1. ”Taavi” Top Secret Von Anke’s Aristodogs, kesvil

Ohj. Päivi Sarkkinen

2. ”Bali” Trucker’s Wicked Bitch, käävil

Ohj. Johanna Kulmala

3. ”Rico” Apolet Frederik, käävil

Ohj. Soile Huttunen

Kaikki tulokset


2008






















1. ”Muska” Woolly Bohemia’s Nomen Est Omen, kesvil

Ohj. Taina Airaksinen

2. ”Brenda” Chanzonet Perfume, käävil

Ohj. Tanja Mukari

3. ”Viivi” Punpaulan Ingrid, käävil

Ohj. Päivi Sarkkinen


2007

1. ”Miisa” Cemballen’s Secret Dream, kesvil

Ohj. Anne-Mari Tenhovalo

2. ”Santeri” Doctor’s Special Flirt Figaro, käävil

Ohj. Outi Helin

3. ”Riina” Salka’s Stardust, kesvil

Ohj. Dea Ivanov


2006

1. ”Miisa” Cemballen’s Secret Dream

Ohj. Anne-Mari Tenhovalo

2. ”Miska” Kiribbo’s Candy Man

Ohj. Juha Kujala

3. ”Topi” Backseat Driver’s Back On The Road

Ohj. Nina Örn


2005

1. ”Miisa” Cemballen’s Secret Dream

Ohj. Anne-Mari Tenhovalo

2. ”Riki” Cemballen’s Trick Or Treat

Ohj. Maria Lepänhaara

3. ”Ruffe” Soltar’s Keep The Secret

Ohj. Liisa Ala-Honkola


2004




















1. ”Dafi” Nutlee Duffy Duck

Ohj. Tuija Hartin

2. ”Miisa” Cemballen’s Secret Dream

Ohj. Anne-Mari Tenhovalo

3. ”Mortti” Saguera Midnight Kiss

Ohj. Maarit Ala-Mettälä


2003



















1. ”Miisa” Cemballen’s Secret Dream, kesvil

Ohj. Anne-Mari Tenhovalo

2. ”Riki” Cemballen’s Trick Or Treat, kesvil

Ohj. Maria Lepänhaara

3. Santeri, käävil

Outi Helin


2002


















1. Miisa, kesvil

Anne-Mari Veijalainen

2. Siida, isovil

Tuula Koponen

3. Santeri, käävil

Outi Helin


2001

1. ”Niilo” Clarkstone Name Boy, kesvil

Ohj. Ulla Nikulainen

2. ”Santeri” Doctor’s Special Flirt Figaro, käävil

Ohj. Outi Helin

3. ”Jonathan” Honey Lover’s Little Jonathan, käävil

Ohj. Outi Helin


2000


















1. Trucker’s Al Coponen ”Rosso”

Ohj. Anne Lehtonen

2. Toyway All Of My Heart ”Tessa”

Ohj. Anne Pihlajaniemi

3. Canmoy’s Reflection ”Rina”

Ohj. Marko Karjalainen


1999

1. Tiitu, kesvil

Riitta Järvenpää

2. Jive, toy

Risto Mallat

3. Nansy, kesvil

Ann-Cathrine Molander


1998



















1. Souffle Solaire Succin

Ohj. Anne Helin

2. Backseat Driver’s Inside Joke

Ohj. Sanna Koponen

3. Alice

Ohj. Maija-Liisa Pada


1997

















1. ”Dandy”, Souffle Solaire Succin, kesvil

Om. Anne Helin, Tampere 0/-6.32

2. ”Nedu”, Backseat Driver’s Marco Polo, käävil

Om. Johanna Markola, Turku 0/-1.59

3. ”Nana”, Alice, Maija-Liisa Pada

Agilitymestaruuksien tulokset