© Suomen Villakoirakerho r.y.  Finska Pudelklubben

Suomen Villakoirakerho SVK - Finska Pudelklubben FPK r.y. Virallinen rotujärjestö

ENGLISH

Kennel Amnastar's - musta, ruskea

Tarja Aaltonen-Helminen, Porvoonkatu 17 A 9, 00510 Helsinki puh. 050 592 5070 tai +46 768 242 566 tarja.aaltonen@pp8.inet.fi


Kennel Apricot Dollar's - aprikoosi

Sari Nieminen, Ritarintie 6, 02610 Espoo puh. 0500 465 573 Apricot_dollars@hotmail.com


Kennel Aromatic - valkoinen, harmaa, musta

Heidi Mäntymaa, Oulu puh. 040 764 4313 heidi.mantymaa@gmail.com


Kennel Backseat Driver's - aprikoosi, valkoinen

Marleena Nummi, Krouvintie 13 A , 21330 Paattinen (Turku) puh. 050 344 1329 (iltaisin) lelle.nummi@gmail.com


Kennel Baya Floresta’s - aprikoosi, punainen http://kennelbayaflorestas.simplesite.com/

Marja Korpi, Karttatie 19, 90650 Oulu puh. 044 544 8676 marja.korpi@hotmail.com


Kennel Bebella's - musta, ruskea, valkoinen http://www.bebellas.info/

Virpi Luukkonen, Jynkänlahdentie 41, 71800 Siilinjärvi puh. 0500 272 887 virpi.luukkonen@saarioinen.fi


Kennel Bhanyanan - musta, ruskea, valkoinen, aprikoosi http://www.magicshamrock.com/

Carita Lund, Aaltosentie 59, 04820 Kaukalampi puh. 040 779 0126 carita.lund@elisanet.fi


Kennel Canmoy's http://www.canmoys.com

Tiina Taulos, Viertolantie 26, 01800 Klaukkala puh. 050 359 9464 canmoys@gmail.com


Kennel Chanzonet - musta, ruskea http://www.chanzonet.fi/

Ritva Tuomainen, Humalamäentie 125, 71460 Paukarlahti puh. 044 562 4669 chanzonet@hotmail.com


Kennel Charlize's - musta, ruskea, valkoinen http://www.charlizes.net/

Ritva Kohvakka, Kangasniementie 1624, 77240 Halkokumpu puh. 040 582 7031

Pauliina Rimpiläinen, Peltotie 19, 76150 Pieksämäki puh. 040 726 4819

elluri@suomi24.fi


Kennel Damocan - musta, ruskea http://personal.inet.fi/koti/damocan/

Saila Vaittinen, Radanvarrentie 38, 73350 Haluna (Kuopio) puh. 040 556 3890 damocan@hotmail.com


Kennel Divining Rod's - musta http://www.diviningrods.kotisivukone.com/

Piia Hasu, Notkokatu 4, 50170 Mikkeli, puh. 050 541 3392 piia.hasu@gmail.com


Kennel Doctor's Special - aprikoosi http://www.saunalahti.fi/~perasane/doctors_special/

Liisa Jussila, Hallatie 7, 00780 Helsinki 040 590 9863 liisa.jussila1@saunalahti.fi


Kennel Ebonyhill's - musta, ruskea http://www.ebonyhills.fi/

Virve Tajakka, Santasillantie 131, 14240 Janakkala puh. 050 3479 450 ebonyhills@netti.fi


Kennel Ecolette`s - musta, ruskea http://ecolettes.com/

Pirita Huikuri, Metsäkummuntie 15, 50170 Mikkeli puh. 050 591 7443 pirita.huikuri@surffi.fi


Kennel Elpianko´s - valkoinen http://www.elpiankos.net/

Pia Käki, Hakatie 2, 14500 Iittala puh. 050 547 7413 pia.kaki@elpiankos.com


Kennel Enjoue - musta, valkoinen http://www.enjouepoodle.com

Elina Immonen, Oravantie 6 C, 87150 Kajaani puh. 040 762 9843 eaheik@gmail.com

Eija Heikkinen, Kuurnantie 78, 87200 Kajaani puh. 040 069 6634 eija.heikkinen@kajak.fi


Kennel Equerry's - valkoinen, musta

Tuija Kärki, Roinilantie 66, 70870 Hiltulanlahti puh. 040 5272 218 tuija.karki@equerryspoodles.com


Kennel Evona's - musta http://www.evonas.net/

Liisa Ahonen, Niskalantie 25, 39200 Kyröskoski puh. 050 589 3762 liisa.ahonen@wippies.fi


Kennel Excuse Me - ruskea, musta, valkoinen http://www.kolumbus.fi/excuseme/

Hymy Suuronen, Puijonkatu 9a9, 70100 Kuopio puh. 044 974 0166 hymy.suuronen@gmail.com

Nuppu Kurikka, Rypysuontie 28-30 c 14, 70280 Kuopio puh. 040 822 7343 nuppu.jokinen@gmail.com


Kennel Executive - musta, ruskea, valkoinen http://www.executivepoodles.fi

Minna Kari, Halmetie 9, 80140 Joensuu puh. 050 3764 848 minnakari@kolumbus.fi

Jonna Kari, Höytiäisentie 26, 80140 Joensuu puh. 050 3417 661 jonna.kari@saunalahti.fi


Kennel Froggie's - musta http://personal.inet.fi/perhe/froggies/

Marja Karvinen, Rakovalkeantie 16 B, 00670 Helsinki puh. 050 388 3762 marja.karvinen@gmail.com


Kennel Jade Garden - musta http://www.jadegarden.fi/

Maarit Karlsson, Kurensuontie 80, 16710 Hollola kk puh. 044 043 3383 maarit@jadegarden.fi


Kennel Joiner's Quality - aprikoosi http://www.netti.fi/lehtila/

Pirjo Lehtilä, Jouhikatu 1, 20780 Kaarina puh. 0500 329 454 lehtila@netti.fi


Kennel Kartanon Kruunu - aprikoosi, harmaa http://www.kartanon.net/

Irmeli Toikka, Hämeen Härkätie 342, 31400 Somero puh. 040 748 5293 kartanon.kruunu@pp.inet.fi


Kennel Kertunhovin - valkoinen, musta, harmaa http://www.kertunhovin.com/

Minna Isosomppi, Kertuntie 7, 37600 Valkeakoski puh. 040 749 9486

kertunhovin@gmail.com


Kennel Kiribbo´s - musta, ruskea, valkoinen http://www.kiribbos.fi/

Marja Leena Kivikko, Kuukelikuja 3, 21210 Raisio puh. 0400 530 113 kiribbos@gmail.com


Kennel Lameer's - musta

Meeri & Timo Lammi, Satanahantie 9 b, 27400 Kiukainen puh. 040 581 7366 meeri.lammi@gmail.com


Kennel Littlerock´s - musta, ruskea http://kennel-littlerock-s.webnode.fi/

Tuija Kallio, Heinitie 20 a, 39160  Ylöjärvi puh. 040 726 0577 littlerockspoodle@gmail.com


Kennel Maples - musta, ruskea http://maples.simplesite.com

Margit Kanerva-Hyvärinen, Krenatöörintie 8 P, 02680 Espoo puh. 09 5475 0900, 040 500 5780 Margit.Kanerva@gmail.com


Kennel Mildwens - musta, ruskea, valkoinen

Milja Ranta, Touvitie 31 a 4, 70460 Kuopio puh. 044 370 8332 kennel.mildwens@gmail.com


Kennel Minivillis - musta, ruskea http://www.minivillis.net

Nina Julkunen, Vilholantie 5 , 71800 Siilinjärvi puh. 017 462 5525, 040 962 6165


Kennel Miniwin's - musta http://www.miniwins.net/

Nina Björnström-Lehtonen, Peiponkalliontie 24, 06450 Porvoo puh. 040 572 2720 nina@misssuomi.fi


Kennel Mooncrystal’s - harmaa, aprikoosi, punainen, valkoinen

Minna Kallunki, Laurinkuja 23, 95410 Tornio puh. 040 837 7669 http://mooncrystals.suntuubi.com/


Kennel Nefers - aprikoosi http://www.neferspoodles.com/

Hilkka Nordenswan, Rantatie 2 as. 5, 37830 Viiala puh. 040 727 4701 hilkka.nordenswan@elisanet.fi


Kennel Negradella's - musta, ruskea, valkoinen http://kennelnegradellas.nettilemmikki.fi/

Kirsikka Matikainen, Kotkavedentie 15, 70940 Jännevirta puh. 044 592 8988 kirsikka.matikainen@dnainternet.net


Kennel Nobleset's - musta, ruskea http://www.noblesets.com

Lea Ängeslevä, Malpakantie 24, 33470 Ylöjärvi puh. 050 539 3129 langesleva@gmail.com


Kennel Nutlee - musta, ruskea http://nutleesrinagarindra.webs.com/

Tarmo Viirtelä, Junailijankatu 2 B 31, 33560 Tampere puh. 045 113 9267

Kirsi Pesonen, Sontulantie 318 b 18, 37800 Akaa puh. 040 417 7967

nutleepoodles@hotmail.com


Kennel Obisan - musta

Sari Korhonen, Pien-Ahmontie 50, 74520 Iisalmi puh. 045-137 1220 sari.korhonen@valio.fi


Kennel Of Whitenocks - valkoinen, musta

Ritva Kulinock, Arotie 1 H 28, 01820 Klaukkala puh. 050 336 9046 ritva.kulinock@kolumbus.fi


Kennel Peu Baw - musta, ruskea http://www.kennelpeubaw.com/

Sari Mäkinen, Ritvalantie 15, 35700 Vilppula puh. 050 560 5812

Milla Mäkinen, Palstatie 3, 40520 Jyväskylä puh. 050 3599 316

kennelpeubaw@gmail.com


Kennel Pizzini http://www.pizzini.fi

Jukka Kainulainen, Helsinki puh. 0400 490 448


Kennel Private Eye's - valkoinen, harmaa http://www.privateeyeskennel.com/

Tiina Klemetti, Kuurakuja 7,87500 Kajaani puh. 040 572 9228 tiina.klemetti78@gmail.com


Kennel Punapaulan - musta, valkoinen

Riitta Aho, Syrjäläntie 25, 90800 Oulu puh. 050 321 3744


Kennel Racconto - musta, ruskea http://www.racconto.fi/

Taru Heinänen, Kangasahontie 48, 44250 Äänekoivisto puh. 040 720 6449 taru@racconto.fi


Kennel Rauvunahon - musta

Noora Kaikkonen, Häyrynlahdentie 23 B, 83130 Salokylä puh. 044 541 9183

nkaikkonen1@gmail.com


Kennel Sawawhite - valkoinen http://www.sawawhite.com/

Sari Wahlström, Ahdintie 1 A, 04230 Kerava puh. 09 294 2942, 0400 500 871 sari.wahlstrom@kolumbus.fi


Kennel Seafortress' - aprikoosi, punainen, musta, valkoinen http://seafortresspoodles.nettisivu.org

Minna Lukkarinen, 00190 Helsinki puh. 045 268 7525 seafortress.poodles@gmail.com


Kennel Silver Honey - aprikoosi, punainen, harmaa, musta

Hannele Soljander-Halme, Kivimäentie 66a, 00670 Helsinki puh. 050 309 3504

hannele.soljander-halme@kolumbus.fi


Kennel Staccato's - aprikoosi, punainen, ruskea http://www.staccatos.fi

Nina Harjanne, Porttitie 16 B, 02180 Espoo puh. 050 596 7766 nina.harjanne@mariini.fi


Kennel Sun-Power's - aprikoosi, punainen

Pia Saxbäck, Orimattila puh. 040 591 0041 sun-powers@suomi24.fi


Kennel Tassulan Sabrina - musta

Leila Ortio-Aro, Tassukuja 1, 21250  Masku puh. 050 321 7925 leilaortioaro@gmail.com


Kennel Toyway - musta, ruskea http://toyway.fi/

Jouko Leiviskä, Muikuntie 15, 90470 Varjakka puh. 08 5568 589 tai 040 5055 016 joukoleiviska.toyway@dnainternet.net


Kennel Trezoran - musta, ruskea

Anne Tuovinen, Ruusunmarjakuja 7, 90800 Oulu puh. 050 530 4084 trezoran@gmail.com


Kennel Triguette’s - musta, valkoinen

Marjut Kettunen, Viinirannantie 29 B, 83400 Viinijärvi puh. 040 581 8721

marjut.kettunen@liperi.fi


Kennel Villishills - musta, ruskea

Ritva Vuori, Simolantie 6, 35400 Längelmäki puh. 050 345 9359 vuori.ritva@gmail.com

Hanna Vuori, Simolantie 6, 35400 Längelmäki puh. 050 361 9313 kennelvillishills@gmail.com


Kennel Westin's - musta http://www.westins.fi

Tuula Westerlund, Kiertotähdenkuja 4 A 3, 00740 Helsinki puh. 040 577 1122 tuula.westerlund@luukku.com


Kennel Whimsy´s - musta

Margaretha Ekberg, Puistokatu 7a A 3, 00140 Helsinki puh. 041 516 2906 mekberg@welho.com


Kennel White Dotts - valkoinen

Katri Korhonen, Joutenjärvi 359, 70800 Kuopio puh. 040 415 2655

katripessi@gmail.com


Kennel Whiteway's - valkoinen http://www.whitewa.pp.fi/

Anita Lehmus, Nauristie 4, 21530 Paimio puh. 02 4702 603 tai 050 5116 887 anita.hietarinta@whitewa.pp.fi


Kennel Wilmaida's - musta

Sari Laulainen wilmaidas@gmail.com


Kennel Yonna's Step - musta, ruskea

Johanna Moilanen, Oulu puh. 0400 550 902 johanna.kristiina78@gmail.com

TOYVILLAKOIRA - Kasvattajien yhteystietoja

Kasvattaja:

jos olet jäsen, saat yhteystietosi listalle laittamalla ilmoituksen Puudelin kasvattajapalstalle (10€/vuosi). Netti-ilmoitus tulee kaupanpäällisenä.