© Suomen Villakoirakerho r.y.  Finska Pudelklubben

Suomen Villakoirakerho SVK - Finska Pudelklubben FPK r.y. Virallinen rotujärjestö

ENGLISH

Kennel Ain´Uljas - harmaa

Aino Uljas, Raappavuorenkuja 7 C 45, 01620 Vantaa puh. 050 599 5450


Kennel Amnastar's - musta, ruskea, valkoinen

Tarja Aaltonen-Helminen, Porvoonkatu 17 A 9, 00510 Helsinki puh. 050 592 5070 tai +46 768 242 566 tarja.aaltonen@pp8.inet.fi


Kennel Backseat Driver's - musta, ruskea, valkoinen

Marleena Nummi, Krouvintie 13 A , 21330 Paattinen (Turku) puh. 050 344 1329 (iltaisin) lelle.nummi@gmail.com


Kennel Canmoy's http://www.canmoys.com

Tiina Taulos, Viertolantie 26, 01800 Klaukkala puh. 050 359 9464 canmoys@gmail.com


Kennel Casting - valkoinen http://www.elisanet.fi/heli.antinniemi/

Heli Antinniemi, Haapanatie 6 as 1, 01450 Vantaa puh. 040 7693 709 heli.antinniemi@gmail.com


Kennel Celesterling - aprikoosi http://www.saunalahti.fi/perasane/

Mirjam Räsänen, Käpypolku 8 A 5, 10900 Hanko ja Vappu Räsänen, Notkotie 22 A, 00700 Helsinki puh. 045 135 1125 tai 045 135 1085 mirjam.rasanen@nic.fi


Kennel Chamaemorus - aprikoosi https://kennelchamaemorus.wordpress.com/

Eija Autero, Riimukallio 9 J 27, 02760 Espoo puh. 050 574 7531 kennel.chamaemorus@gmail.com


Kennel Chanzonet - musta, ruskea http://www.chanzonet.fi/

Ritva Tuomainen, Humalamäentie 125, 71460 Paukarlahti puh. 044 562 4669 chanzonet@hotmail.com


Kennel Chic - musta, valkoinen http://www.kolumbus.fi/chicpoodles/

Anne Willman, Jäkälätie 9, 80710 Lehmo puh. 013 893 566, 050 506 5268 chic_poodles@kolumbus.fi


Kennel Coverdales - valkoinen http://www.kennelcoverdales.com/

Kaisa Talvenheimo, Valtuustotie 6, 21230 Lemu puh. 040 937 5769


Kennel Damocan - musta, ruskea http://personal.inet.fi/koti/damocan/

Saila Vaittinen, Radanvarrentie 38, 73350 Haluna (Kuopio) puh. 040 556 3890 damocan@hotmail.com


Kennel Doctor's Special - aprikoosi http://www.saunalahti.fi/~perasane/doctors_special/

Liisa Jussila, Hallatie 7, 00780 Helsinki 040 590 9863 liisa.jussila1@saunalahti.fi


Kennel Filagon - musta, ruskea http://www.filagon.fi/

Anne Pihlajaniemi, Pomeranssinkatu 11 B 4, 33710 Tampere puh. 040 570 2928 filagon@kotiportti.fi


Kennel Flash Dancer's - musta, ruskea

Johanna Kulmala, Suopolku 6, 38100 Sastamala puh. 040 745 7703 johanna.kulmala@dnainternet.net


Kennel Gemmabo - aprikos http://home.aland.net/gemmabo

Catharina Henriksson, Skepparudden 21, 22140 Mariehamn, Åland tel. 040 7227 057 gemmabo@icloud.com


Kennel Goldfire's - aprikoosi, punainen http://www.goldfires.fi

Sanna Rautiainen, Karjakatu 22, 20540 Turku puh. 050 438 3700 goldfirespoodles@gmail.com


Kennel Greyfun's - harmaa, aprikoosi, musta http://www.greyfuns.com/

Ann-Mari Elg, Tuulimyllynkuja 6 B 6, 08350 Lohja puh. 045 677 7391 ammi.vuorikoski@dnainternet.net


Kennel Haydee's - musta http://www.haydees.info/

Eija Halonen, Jäniksenpolku 4, 70400 Kuopio puh. 017 3643 645


Kennel HighHeels - musta, ruskea, valkoinen http://www.highheelspoodles.fi/

Kristiina Porthén, Kointähdentie 8, 00740 Helsinki puh. 0400 448 384 krisse@highheelspoodles.fi

Hanna Porthén, Kivikkopolku 3, 01390 Vantaa puh. 0400 660 491 hanna@highheelspoodles.fi


Kennel Kiribbo´s - musta, ruskea, valkoinen http://www.kiribbos.fi/

Marja Leena Kivikko, Kuukelikuja 3, 21210 Raisio puh. 0400 530 113 kiribbos@gmail.com


Kennel Lameer's - musta

Meeri & Timo Lammi, Satanahantie 9 b, 27400 Kiukainen puh. 040 581 7366 meeri.lammi@gmail.com


Kennel Last Minute - musta http://lastminute-poodle.blogspot.fi

Lotta Lipponen, Juhani Ahon tie 5 A1, 00150 Helsinki puh. 0440 888 406 lotta@lipponen.fi


Kennel Lifelong - musta

Marika Högström, Särkiniementie 15 E 90, 00210 Helsinki puh. 050 572 6439 marika_hogstrom@hotmail.com


Kennel Littlefun's - aprikoosi http://littlefunskennel.kotisivukone.com

Baku Backman, Vetehisentie 1 B, 04230 Kerava puh. 040 593 5174 baku.backman@ivmglobal.net


Kennel Littlerock´s - musta, ruskea http://kennel-littlerock-s.webnode.fi/

Tuija Kallio, Heinitie 20 a, 39160  Ylöjärvi puh. 040 726 0577 littlerockspoodle@gmail.com


Kennel Lumikristallin - valkoinen, musta http://kennellumikristallin.atspace.eu/

Tanja Väntönen, Äitiarontie 11, 90820 Kello (Oulu) puh. 0400 769 135

t.vantonen@gmail.com


Kennel Minivillis - musta, ruskea http://www.minivillis.net

Nina Julkunen, Vilholantie 5 , 71800 Siilinjärvi puh. 017 462 5525, 040 962 6165


Kennel Miranja's - aprikoosi http://personal.inet.fi/koti/miranjas/

Rauni & Miia Eloranta, Saariselänkuja 2 A 4, 00970 Helsinki puh. 0400 836153


Kennel Nerian - musta http://www.freewebs.com/neriannews/

Paula Tuominen, Sundsintie 8, 02580 Siuntio puh. 044 381 3807 tuominenp@hotmail.com


Kennel Nutlee - musta, ruskea http://nutleesrinagarindra.webs.com/

Tarmo Viirtelä, Junailijankatu 2 B 31, 33560 Tampere puh. 045 113 9267

Kirsi Pesonen, Sontulantie 318 b 18, 37800 Akaa puh. 040 417 7967

nutleepoodles@hotmail.com


Kennel Of Hannelhill - musta, aprikoosi http://www.hannelhill.fi/

Henrik Hannelius, Rintamamiehentie 20, 06100 Porvoo puh./fax 019 523 1295, 0400 841 089 henrik.@hannelius.fi


Kennel Olymbinar's - harmaa, musta http://olymbinars.lehtiranta.net/

Henni Lehtiranta, Loppi (Kanta-Häme) puh. 040 737 8543 henni@lehtiranta.net


Kennel Paradisiacal - musta, ruskea https://sites.google.com/site/paradisiacalnet/

Raisa Issakainen, Väkipuukonkuja 12, 90420 Oulu puh. 050 9101 999 raisa.issakainen@hotmail.fi


Kennel Pinocchio's - aprikoosi

Niina Aikio-Valovirta, Tikankontti 8, 04300 Tuusula puh. 050-595 3858 nina.aikio@mbnet.fi

Liina Aikio-Tykkyläinen, Mesikämmenentie 15, 80230 Joensuu puh. 050 492 5325 liina.aikio@gmail.com


Kennel Pirouette - musta, valkoinen http://kennelpirouette.weebly.com/

Pihla Auvinen, Vantaa puh. 040 124 0008 pihla.auvinen@gmail.com


Kennel Saguera - musta, ruskea

Sari Rantala, Tahviontie 153, 21200 Raisio puh. 0400 324 516 sari.rantala@juras.fi


Kennel Sanvieno’s - harmaa

Sanna Hämäläinen, Oravantie 45, 48230 Kotka puh. 050 467 0492

sanna.m.hamalainen@kymp.net


Kennel Sarsaparillan - musta

Sirkka Virtanen, Kulmatie 5 , 15540 Villähde puh. 03 7342 587 tai 050 599 3053 sikke.virtanen@phnet.fi


Kennel Salicars - musta http://www.salicars.com/

Tiina Määttä, Valkeakoski puh. 040 729 0481

Heidi Kangas, Espoo puh. 050 312 2630

kennel@salicars.com


Kennel Sinisimpukan - aprikoosi http://www.freewebs.com/sinisimpukan/

Tuula Pilvinen, Vahveropolku 5, 23500 Uusikaupunki puh. 02 841 5790 tai 041 435 9880 sinisimpukan@luukku.com


Kennel Sorbitol's - harmaa http://sites.google.com/site/sorbitolskennel/

Salla Valkoniemi, Ilveskatu 12, 44200 Suolahti puh. 040 554 1753 sallavalkoniemi@gmail.com


Kennel Specially Precious http://www.freewebs.com/piiaoranen/

Piia Oranen, Sokkalantie 1 as 6, 50600 Mikkeli puh. 040 726 3530 piia.oranen@gmail.com


Kennel Villanellen - aprikoosi, punainen

Tuulikki Saari, Myllytie 2, 60550 Nurmo puh. 0400 686 560 tuulikki.saari48@gmail.com


Kennel Villishills - musta

Ritva Vuori, Simolantie 6, 35400 Längelmäki puh. 050 345 9359 vuori.ritva@gmail.com

Hanna Vuori, Simolantie 6, 35400 Längelmäki puh. 050 361 9313 kennelvillishills@gmail.com


Kennel Whiteway's - valkoinen, musta http://www.whitewa.pp.fi/

Anita Hietarinta, Nauristie 4, 21530 Paimio puh. 02 4702 603 tai 050 5116 887 anita.hietarinta@whitewa.pp.fi


Kennel Wild Apricot - aprikoosi http://webbi.meili.fi/wapricot

Paula Huuskonen, Siilinjärventie 256, 71750 Maaninka puh. 040 760 5569 huuskonen.paula@gmail.com


Kennel Yellowmellow - aprikoosi

Kaarina Kiskonen, Kuulojantie 105, 11120 Riihimäki puh. 040 751 8303 yellowmellowpoodles@gmail.com


Kennel Zanita's http://www.zanitas.eu/

Päivi Lampinen, Lahdentie 781, 01490 Vantaa puh. 040 731 7371 zanitaspoodles@gmail.com


KESKIKOKOINEN VILLAKOIRA - Kasvattajien yhteystietoja

Kasvattaja:

jos olet jäsen, saat yhteystietosi listalle laittamalla ilmoituksen Puudelin kasvattajapalstalle (10€/vuosi). Netti-ilmoitus tulee kaupanpäällisenä.