© Suomen Villakoirakerho r.y.  Finska Pudelklubben

Suomen Villakoirakerho SVK - Finska Pudelklubben FPK r.y. Virallinen rotujärjestö

ENGLISH

Kennel Aamukajon - musta, valkoinen, harmaa http://www.freewebs.com/aamukajon/

Sanna Valkama & Ronja Pukari, Harjulantie 29, 35320 Hirsilä puh. 050 590 6821


Kennel Agidream's - punainen, aprikoosi http://www.agidreams.fi/

Mirja Ovitz, Oksakarhinmäki 4 F 11, 02340 Espoo puh.040 510 4005 mirja.ovitz@gmail.com


Kennel Alley-Oop's - harmaa http://kennelalleyoopspoodles.blogspot.fi/

Alli Arppe, Jokiniementie 31 D, 00650 Helsinki puh. 040 415 8481 kennel.alleyoops@gmail.com


Kennel Canmoy's http://www.canmoys.com

Tiina Taulos, Viertolantie 26, 01800 Klaukkala puh. 050 359 9464 canmoys@gmail.com


Kennel Dancefloor's - valkoinen http://dancefloorspoodle.com.kotisivukone.com

Tero Makkonen, Raennontie 28 A, 40800 Vaajakoski puh. 044 300 1225 tero.makkonen@hotmail.com


Kennel Joiner's Quality - aprikoosi http://www.netti..fi/~lehtil1/

Aija Lehtilä, Särkeläntie 77, 21450 Tarvasjoki puh. 040 5874 884 aija.lehtila@rockwells.net


Kennel Jutajaisen - harmaa http://personal.inet.fi/koti/salli

Salli Hyvärinen, Torpantie 7 B 9, 01150 Söderkulla (Sipoo) puh. 044 505 4515 salli.hyvarinen@sipoo.fi


Kennel Käpypojan - aprikoosi http://www.kapypojan.net/

Arja Kosonen, Museokuja 6, 90940 Jääli puh. 040 829 6258 arja.kosonen@gmail.com


Kennel Lapponia's - valkoinen http://lapponias.nettisivu.org/

Virpi Pesonen, Vanha Karsikontie 24, 95230 Maksniemi puh. 040 566 0990 lapponias@nic.fi


Kennel Lazy Lady's - musta

Riitta Moisala, Hakalantie 86, 04380 Tuusula puh. 040 848 8913 riitta.moisala@gmail.com


Kennel Magicpearl - harmaa http://magicpearl.kotisivukone.com/

Eike Petäjä ja Egle Kuivaniemi, Västäräkinkuja 20 E 6, 15810 Lahti puh. 040 5400 895 tai  045 857 2277 magicpearlkennel@hotmail.com


Kennel Martina's - musta, valkoinen

Tiina ja Markku Rilanko, Vääräkoskentie 96, 16300 Orimattila puh. 03 7631 251 tai 040 961 0815 martinas@phnet.fi


Kennel Mermarittan - musta http://mermarittan.webs.com/

Merja Suntinen, Soininkuja 18, 04660 Numminen tel. 050 3278 295 suntinen.merja@pp.inet.fi


Kennel Millargan - musta http://kennelmillargan.kotisivukone.com

Milla Miikkulainen, Timonkatu 4 F 46, 15240 Lahti puh. 045 652 4788 millargan@luukku.com


Kennel Millicans - musta https://sites.google.com/site/kennelmillicans/

Marika Lappi, Ratatie 3, 04220 Kerava puh. 040 554 0811 marikalappi12@gmail.com


Kennel Nadie's - musta http://kennelnadies.weebly.com

Laura Myyrä, Haavistontie 29, 33480 Ylöjärvi 0400 339 707 kennelnadies@gmail.com


Kennel Nerian - valkoinen, musta http://www.freewebs.com/neriannews/

Paula Tuominen, Sundsintie 8, 02580 Siuntio puh. 044 381 3807 tuominenp@hotmail.com


Kennel Siida's Black - musta, harmaa http://www.siidasblack.com/

Tuula Koponen, Kahvimaantie 200, 03100 Nummela puh. 040 512 8336 siidasblackpoodles@gmail.com


Kennel Sir Ascot http://www.kolumbus.fi/sirascotpoodles/

Pirkko Ranta-aho, Gennäsintie 251, 10420 Pohjankuru puh. 0500 708 585 sirascot@kolumbus.fi


Kennel Villa Kukan - ruskea, musta http://www.pumanki.fi/VillaKukan.html

Päivi Jokela, Espoo puh. 040 969 9166 villapoksy@gmail.com


Kennel Villamore - valkoinen, musta, harmaa http://villamorestandardpoodles.weebly.com/

Jaana Keltto, Kariniementie 20 A 2, 40520 Jyväskylä puh. 040 517 7692


Kennel Zanita's http://www.zanitas.eu/

Päivi Lampinen, Lahdentie 781, 01490 Vantaa puh. 040 731 7371 zanitaspoodles@gmail.com


ISOVILLAKOIRA - Kasvattajien yhteystietoja